Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Život na samotě

Je prosinec (08) a "na samotě u lesa" začala přestavba. Začala je asi slabé slovo. Prostě se zatím bourá. Všude je binec, stavební materiál a ostatní bor...nepořádek.  Ale to vše musí být. Protože, jak se říká, " kde není teplo a slivovice, tam to stojí za ... změnu".
A tak, díky našemu kamarádovi a jeho firmě, bude  v našem domově teplo a zavoní i čaj s valašským léčivem. A když vše půjde dle plánu, tak v dubnu 09 se stěhujeme. Máme napnuté termíny, ale když jsou zlaté valašské ručičky, tak to zvládneme. DOUFÁM!!!!!    
Únor 2009

Únor 2009

Firma Vojtys, aneb Radim a jeho zlaté ručičky v plné práci
Únor 2009

Únor 2009

A tak vypadala kuchyň po nájezdu řemeslníků.
Únor 2009

Únor 2009

A to byla koupelna a možná zase bude.
Vše jde podle plánu, a my již začínáme dávat věci do krabic. Kluci finišujou a opravdu se snaží. Je málo firem, které opravdu dělají v termínu a my jsme opět vsadili na jistotu. Radim a jeho ogaři vše dodělají tak jak slíbili  (asi měli strach, že by si nás museli vzít domů). Poslední březnový týden se již uklízí, barvně dolaďuje a přesouvají desítky krabic a věcí z bodu A do bodu B. 

 

Duben 2009

Duben 2009

Za dlouhých zimních večerů se u krbu ohřejete.
Duben 2009

Duben 2009

A tady Vám uvařím něco dobrého
Je duben a my konečně bydlíme. Jsme unavení, ale přesto šťastní. Zrovna začíná jaro v celé své kráse.Za chalupou kvetou sněženky, u potoka nakukují blatouchy, vyjela svěží tráva a třešeň se oblékla do bílého květu a bzukotu včelek. Max běhá volně po okolí a Xavier (náš nový černý kocour) přede na zápraží. Opět se potvrzuje, že všechno to úsilí a změny nebyly učiněny nadarmo.   
Prosinec 2009

Prosinec 2009

Nastal čas odpočinku, vánoc a pohody. V teple rodinného krbu plánujeme příští sezónu. Letos byl rok velkých změn a tak je na čase trochu přibrzdit, odpočívat a setkat se s blízkými. Počasí nám zatím přeje, sněhu je poskrovnu a civilizace je dostupná. Ale nás to do světa nějak neláká. Těšíme se na ježíška a na klidný začátek Nového roku.

 

Listopad 2009

Listopad 2009

Je to právě rok, co jsme si pořídili naši chaloupku. Po sněhové nadílce v říjnu, svítí nyní sluníčko a je teplo. Dodělali jsme dřevo na zimu, zasadili česnek, zprovoznili solární elektrárnu a částečně uklidili polámané stromy po prvním sněhu. Kolem je podzim jak má být. Den se krátí, máme více času a tak se dokončují ještě malé dodělávky v domě.
Říjen 2009

Říjen 2009

Tak jako na mnoha jiných místech, tak i u nás zaklepale zima o měsíc dřiv. Vše pokryla půlmetrovou vrstvou sněhu. Pod tíhou se lámaly stromy a keře. Naše poslední prase "Jůlinka" chodila dokola a nechápavě chrochtala, co že jsme jí tam studeného nasypali. Snažili jsme se jí vysvětlit, že je to trénink na mrazák. Pohled na okolní krajinu se dal přirovnat k Ladovým obrázkům. Po kraji se rozhostil zvláštní klid. Chybí už jen vánoční stromek.
Září 2009

Září 2009

Máme za sebou šest měsíců života na samotě. Půl rok, který byl úplně odlišný od předešlých let. Ale nejspíše přesně takový jaký jsme si přáli. Bylo to nádherné léto, i když převážně pracovní. Devadesát procent letošních plánovaných úkolů jsme stihli . Terénní úpravy, solární tříkilovatová elektrárna, něco málo dřeva na zimu a mnoho drobných činností, které samy o sobě nejsou znatelné ale v celku tvoří domov. Také jsme se rozloučili s našim "vietnamským Paroubkem", který se z ohrady přesunul do mrazáku.  Dny se začínají krátit a příroda okolo nás se barví. Sluníčko hřeje, ale ve vzduchu již cítíte podzim. Je to nádherný pohled na okolní krajinu, která se každý den vybarvuje.
Srpen 2009

Srpen 2009

Husokačeny nám vyrostly a nastal čas řešit jejich "dobrovolnou eutanásii". Přípravu jsme brali zodpovědně. Po narkóze, operačních úkonech a po odpojení od přístrojů byly všechny dokonale připraveny k zachlazení. Jak konstatovali naši přátelé, kteří měli možnost vychutnat si ten okamžik se zelím a knedlíkem, "bylo to k sežrání"....
Červenec 2009

Červenec 2009

První terénní úpravy jsou hotovy. Plánované návštěvy a společenská setkání mohou být uskutečněny, Hlavně si s tátou taky trochu odpočineme, po těch náročných sedmi měsících usilovné práce. Ale jen na chvíli, jelikož ještě nemáme přichystáno dřevo na zimu.
P1060881.JPG
Začíná červen a aby toho nebylo mnoho, přibyly nám další hladové krky. Já, děvče z paneláku, to zkouším s chovem husokačen. Pořídila jsem si 8 kousků - Pondělí, Úterý, Středa, Čtvrtek, Pátek, Sobota, Neděle a Silvestr. Jména dostala podle dní kdy je sež........sníme.
Květen 2009

Květen 2009

Po nájezdu bagrů a následných deštích máme kolem domu tankodrom. Několik tater štěrku a pár kilo trávy by to mělo vyspravit. Výsledkem by měla být nová vlastní příjezdová cesta, stanové náměstíčko, a parkovací plochy pro náš autopark. Mašíci kynou, tráva roste a včelky se rojí. Naštěstí v neděli, kdy jsme doma. Lapený roj, usazený do úlu, rozšiřuje naši včelnici na dvoje včelstva.
Duben 2009

Duben 2009

Hned po nastěhování jsme si pořídili plánovaná prasátka. Proti plánu jsou jen tři. Kanec a dvě sviňky. Ale jinak se Paroubek, Julča a Helča mají k světu a doufáme, že s nich vyrostu pořádné svině.
Únor 2009

Únor 2009

Venku sněží a v chalupě se poprvé rozhořel oheň v krbu. Vypadá to jako romantika, ale opak je pravdou. Kluci makají na interiéru a venku každou půl hodinu připadne 10 cm sněhu. Dovoz materiálu a dělníků je někdy horor, ale i přes veškeré překážky se náš nový domov začíná rýsovat.
PF Max 2011.jpg
Přejeme Vám všem to nej v Novém roce.
prosinec 2010

prosinec 2010

Milujeme prosinec a taky vánoce. Tyto dny jsou u nás v maminčině réžii, a to v klidu a pohodě. Náš domov voní vanilkou a venku je zima jak se patří. Jeden vánoční dárek jsme dostali již v tyto dny. Napadlo přes 30 cm sněhu a meteorologové slibují, že vydrží až do ježíška. Loni o vánocích jsme pořádali opékání špekáčků. Tímto zveme na podobnou akci naše právě čtoucí přátele i letos. Časovka ve sjezdu na čemkoliv od včelnice k potoku je připravena pro děti i pro dospělé. Na datu se ještě domluvíme. Grog zajištěn.
listopad 2010

listopad 2010

Už je to tady. První sníh a naši hoši už mažou lyže, seřizujou sáně a chystají boby a pekáče.
říjen 2010

říjen 2010

Tyto podzimní dny patří na samotě k těm nejkrásnějším. A každý z nich je jiný. Zatím co ve městech je inverze, tady svítí sluníčko již od rána. Příroda hraje všemi barvami a láká nás na procházky po okolí. Když se touláme po prosluněném lese a kolem nás proběhne stádo muflonů, uvědomujeme si důvody, proč zde rádi bydlíme. Žádná z těchto nezapomenutelných chvil se nedá koupit. Když jsme se přestěhovali, hned jsme si to tady zamilovali. A já musím říct, že každým dnem je moje láska k tomu to místu větší a větší. I když pro mne, děvče z města, ta změna byla opravdu veliká a ne jednoduchá. Přes to se každé ráno probouzím s úsměvem na tváři a láskou v srdci k tomu místu.
září 2010

září 2010

Chaloupka dřevem obložená, zima může přijít.
srpen 2010

srpen 2010

Občerstvení na konci světa. Pro znavené turisty, cyklisty, koňáky, i automobilové výletníky jsme zprovoznili občerstvovnu. Chlazené nápoje, teplé nápoje, něco k zakousnutí a pro mlsné jazýčky horké maliny, marlenku, nebo zázvorové pivo.
červenec 2010

červenec 2010

Ne,to není to pionýrský tábor. To jen opět přijeli odpočívat Slávkovi kolegové z velkoměsta. Deset dospělých a sedm dětí. Počasí přálo, pršet začalo až pátý den, ale to byla většina již zrekreovaná. Vařilo se na ohni, v kotlíku, na roštu i na rožni. A bledé děti ke spokojenosti rodičů jen tloustly.
červen 2010

červen 2010

Tak jsme se opět sešli. Slávkovi spolužáci, stejně tak jako v uplynulých letech, zavzpomínali na mládí. Letošní účast byla uspokojivá - deset kusů. Z toho celkem dva cyklisti.  Večer dopadl ke všeobecné spokojenosti. Bylo prokázáno, že maso na roštu, točené pivo a teplo táborového ohně opravdu podporuje dobrou náladu. Šest odvážných dokonce přespalo na různých místech našeho ranče. Nejspokojenější byl asi Petr Lanzik. Ráno se probudil v obležení dvou koček. K jeho škodě bohužel čtyřnohých.
15.květen 2010

15.květen 2010

Kvíz : "Najdi mne mezi plyšáky".  Jmenuji se Chico (čti "Čiko") a jsem novým členem domácnosti. Mám na starosti ostrahu objektu a přilehlých prostor. Přátelé mi říkají "brutální Čikita".  Prvních pět správně tipujících vyhrává pro svého oblíbeného plyšáka víkendový relaxační pobyt na "Ranči u dvou Baránků".
Květen 2010

Květen 2010

Nastal čas na jarní prohlídku včelstva a přípravu medníkových nádstavků. Teď je to jen na "děvčatech", aby je zdárně naplnily. I přes kosmické obleky, převzaté pravděpodobně z mise Apola 11, jsme dostali každý po jednom žihadle. Ale to ke včelaření samozřejmě patří.
duben 2010

duben 2010

Ranč u dvou baránků má bránu dokořán.   
březen 2010

březen 2010

Ze země už vyrážejí první stébla trávy. Raší jarní květy, na stromech se nalévají pupeny a do přírody se vrací život. Včelky si vzpoměly, jak chutná pyl a najednou je jich všude plno. Sluníčko hřeje a nás to také táhne ven. Začala stavba jezírka, příprava záhonů a jiné jarní práce. Je příjemné být venku v přirodě. Hučení potoka se mísí se zpěvem ptáků. Je to zvláštní pocit, který se vám line po těle a duši. Jsme tady právě rok a každý den tady je jiný a svým způsobem krásný.  
Únor 2010

Únor 2010

Venku je sníh a nás budí skřivani. Pranostika říká: " V únoru když skřivan zpívá, velká zima potom bývá". Nám to ale nevadí. Den se prodlužuje a večery na samotě jsou nádherné. Všude je zvláštní klid. V krbu krásně hoří polínka a chaloupka se plní útulným teplem. Letos jsme pořídili vietnamská prasátka dříve, jsou tři a jmenují se Paroubek, Topolánek a  Rath. Jsou to hoši šikovní a sníh jim nevadí.
leden 2010

leden 2010

"To mokré bílé svinstvo padá mi za límec,

už druhý měsíc v jednym kuse furt prosinec.

Večer to odhážu,namažu záda a ráno se vzbudím,

zas kurva padá.

Děcka majú zmrzlé kosti a sáňkujú už jenom z povinnosti.

Mrzne jak sviňa dvacet pod nulu,auto ani neškytne,

hrudky se dělaju v Mogulu."

PF Tichov 2011.jpg

Všem návštěvníkům, ať už těm stálým nebo těm, co sem jen náhodou zabloudili, chceme do nového roku popřát...

                                          hodně lásky a zdraví.

Listopad 2011

Listopad 2011

První valašská upoutaná družice INTERSLIVNIK II. po přistání, s obsluhou. Zleva: konstruktér samaljotu, palubní inžinýr, nástěnkář, obsluha navijáku. Dole: zásobování a logistická podpora, ostraha bajkonuru (na rukou), potenciální tichonautka(uprostřed) se zdatnou ošetřovatelkou. Více také v rubrikách "projekty" a "momentky".
říjen 2011

říjen 2011

Čištění a údržba jakých-koliv koberců není pro naši maminku problém. Ba naopak, stalo se "koníčkem".
září 2011

září 2011

Letošní září bylo tento rok nádherně prosluněné. Pěkné dny, o které nás letoštní léto připravilo, se v tomto měsíci vrátily. Babí léto láká do přírody a prodlužuje nám vzpomínku na vzdalující se období dovolených. 
srpen 2011

srpen 2011

První srpnovou neděli jsme přivítali členy autoklubu Rožnov na jejich veteran pikniku.  Točený birel, maso na roštu a další pochoutky zpříjemnili všem nedělní odpoledne. Zúčastněným, asi 30 osob ve 12-ti vozech, se prý moc líbilo a rádi přijedou příště znovu. Další foto také na

http://www.veteranivalasskem.cz/autoklubroznov/0/0/2/48

 

červenec 2011

červenec 2011

Pro nostalgické povahy i profesionální gamblery jsme otevřeli veřejné kuličkové hřiště a založili "cichovský gulaklub". Přijďte si vyzkoušet, zda jste již nezapomněli správně cvrnkat.
červen 2011

červen 2011

Na základě připomínek bloudících žíznivých turistů jsme zprovoznili privátní, cca tříkilometrovou značenou cyklo-turistickou cestu z Vařákových pasek a z Bařinky, s cílem na "Ranči u dvou Baránků".
květen 2011

květen 2011

Od 13. do 15.května 2011 proběhla u nás prodejní minivernisáž obrazů a dřevořezeb Slávkovy sestry, výtvarnice Jitky Šarmanové z Nového Hrozenkova. V Tichově zcela netradiční kulturní zážitek. Dle vyjádření druhých, jsou její obrazy přímo nabity pozitivní energií. Jsme rádi, za tu možnost podělit se o tento zážitek i s ostatními.
Duben 2011

Duben 2011

Letní zahrádka s občerstvením.
Březen 2011

Březen 2011

Návrat z rodinného výletu. "To je dost dědku, že jsi nás konečně vyvez."
Únor 2011

Únor 2011

Tak je nás opět o pět více. Právě jsme dovezli "pytlovaná prasata". Čtyři vietnamské kanečky a jednu sviňku. Mají dva měsíce a jmenují se: Paroubek, Topolánek, Ráth, Škromach a Helča.
leden 2011

leden 2011

Když zebou kočičí tlapky, je třeba použít vyhřívanou psí dečku.
prosinec 2012

prosinec 2012

Zimní rodinná procházka
listopad 2012

listopad 2012

Vysokohoská golfová sezóna končí posledním podzimním turnajem.
stupně vítězů
stupně vítězů
Obsadili jsme nečekaně první tři místa.
říjen 2012

říjen 2012

Podzimní "výlov" a čištění jezírka.
září 2012

září 2012

Léto se začíná pomalu loučit. Na základě tvrzení meteorologů, že letos napadne opět sníh, provedli jsme příslušná opatření a dostatečně se připravili na zimu.  Obloženi dřevem, s plným mrazákem ( Paroubek s Topolánkem  tam budou také brzy) a zásobami ve spíži, je tady krásně i za fujavice a velkých mrazů.
srpen 2012

srpen 2012

Pro velký výskyt létajícíh dravců mne zase nepustili ven. A tak si s kámošem Dixim povídáme přes okno.
červenec 2012

červenec 2012

Část letošní "pražské skupiny" u "motorizované kýty".
červen 2012

červen 2012

Rok s rokem se sešel a zdravé jádro abiturientů 1986 se opět potkalo. Počasí dopřálo spoustu tepla, ale dobře nachlazené pivečko a kvalitní vínečko nám zahnalo žízeň. Zábava vydržela do pozdních, skoro až ranních hodin. Po vydatné nedělní snídani se skupinka zbytkových alkáčů rozhodla pro nenáročný sport - kriket. Jeden nejmenovaný spolužák Lanzi se odvážně vydal do okolních hustých hvozdů plných mravenců a jinné havětě, a po necelé hodince se vrátil s nůší kozáků a jedním pravákem. Zbytek kolektivu, pln strachu o něj, uskutečnil letní ofroudovou projížďku okolím s názvem "Po stopách Lanziho". Děkujeme zúčastněným a informujeme všechny ostatní, že v sobotu 22.6.2013 pokračujeme. Letošní setkání by jistě Kokoška oznámkoval jedničkou s hvězdičkou.

květen 2012

květen 2012

Kdo si hraje nezlobí. Aneb jak se začalo s golfem u nás. První green je hotový. Nyní musíme jen počkat, až se zazelená. Zatím trénujeme odpaly, ale hlavně dlouhé procházky, za účelem hledání neposlušných míčků.
duben 2012

duben 2012

Stavba kryté studánky spojená s rekvalifikačním kurzem, aneb kadeřník zedníkem.  
březen 2012

březen 2012

 Upozorňujeme, že neposlušné a zlobivé děti Vám semeleme pouze za větrného počasí.

 

únor 2012

únor 2012

Fašanky. Průvod veselých a roztančených masek dorazil i k nám na paseky.
leden 2012

leden 2012

S Novým rokem, jsme ubytovali nového Paroubka a Topolánka. Veselým selátkům sníh nevadí.Vstávají kolem desáté, posnídají a jdou si opět lehnout. Těžký to život rančerského prasete.
leden 2013

leden 2013

leden 2013
P1110528.JPG
A opět jsme rozšířili stav obyvatel ranče. U výdeje stravy pózuje (zleva) sviňka Rózka, Anča a Julča.
P1110805.JPG
Momentka z rodinného výletu do technického muzea v Brně.
Nastal čas přestěhovat naše travní recyklátory do zimoviště (mrazáku).
V příštím roce přerušíme tradici chovu, neboť je nutno zrekonstruovat ohradu. V opačném případě bychom museli dětem vykládat příběh "Jak šlo prasátko na výlet a již se nikdy nevrátilo".
P1110789.JPG
P1110776.JPG
Letošní vypouštění první (v pořadí druhé) upoutané valašské družice INTERSLIVNIK 2 nedopadlo nejlépe. Vlivem poryvů větru na soukromém bajkonuru a následnou závadou na hlavní elektronce PCL 14, došlo k selhání nosiče a jeho následnému pádu. Nastal čas zahájit vývojové a konstrukční práce na stroji pro příští sezónu. Další informace související s tímto projektem naleznete ve složce "sputnik ISL" v záložce "projekty".
P1110690.JPG
Po nočním hlídání si rád dlouze zívnu a zdřímnu.
P1110709.JPG
Koňská návštěva ze spřáteleného gruntu Vráblenka. 
P1110664.JPG
Dr. Voštěp a jeho četa při víkendovém srazu pilných motoristů. Specialistka na křovinořezné práce je momentálně mimo záběr.
P1110626.JPG
Vycházka na spřátelený  "grunt Vráblenka"  na Vráblových pasekách v Lužné u Vsetína.
P1110616.JPG
Bruslařem se můžeš stát v každém věku.
P1110549.JPG
Zátiší s rybářem a ledové puzle na jezírku.
P1110571.JPG
Marně vyhlížíme jaro.
masopustní rej

masopustní rej

Masopustní průvod dorazil i letos až na tichovské paseky.
leden 2013

leden 2013

A opět jsme rozšířili stav obyvatel ranče. U výdeje stravy pózuje (zleva) sviňka Anča, Róza a Julča.
PF 2015 Tichov1.jpg
retro foto skanzen
ikoo.png
Čiko se zabydlil ve svém novém stylovém nádraží. Bóďa mu nemusí závidě, další rok bude zahájena stavba jeho vlastního zděného nádraží "Bóďov".
P1120910.JPG
Bóďa Bohouš a panička při svých pravidelných vycházkách.
P1120768.JPG
Natálka s tetou Mirkou na výletě.
P1120454.JPG
Dobíhající kamarád Leoš na výletě na úzkorozchodné železnici.
P1120369.JPG
Recept na letní kardanovou traktorgrilovačku: potřebujete pouze malotraktor, rožeň, maso a zeleninu na živáňskou.
Imported Photos 00011.jpg
Výlet na Traktoriádu 2014 ve Střelné. Ivan v depu na své "Zelené žabičce"
P1120531.JPG
Odpolední siesta na zahradě
P1120832.JPG
Pokládka Inženýrských sítí a základy podloží kolejiště a horního nádraží "Bóďov".
P1120059.JPG
Bohoušek s Járou. Je to jen otázka času, kdy se váhový rozdíl překlopí ve prospěch Bohouše.
P1120012.JPG
Náš nový člen rodiny B HEPY zvaný Bóďa, či Bohouš. Když jsme si jej přebírali, měl 8 týdnů a 12 kilo. Na této fotografii je o necelé dva týdny starší. Jako každé správné štěně španělského mastina si rád hraje a ještě raděj papá. Přibírá cca 2.5 kila týdně, ale časem se to zpomalí. Pokud se podaří, mohl by mít do roka mezi 80-ti až 100 kg.
Prostě takový domácí mazlík a venkovní hlídač v jedné hodně volné kůži.
12458607_1659190674344959_1144584996_o.jpg
momentka z nedělní prosincové akce "Na kafe do Tater".
PTDC0042.JPG
P1130517.JPG
Štastný a veselý...
zima 1979

zima 1979

Původní usedlost č.p.70 na místě dnešní stavby.
léto 1982

léto 1982

Základy se rýsují
rok 1988

rok 1988

Hrubá stavba pod střechou. Interiér a dodělávky dokončeny v roce 1990.
listopad 2008

listopad 2008

"Jeníčku vidím v dálce světýlko".

A tak to vypadalo, když jsme tady my byli poprvé. Hned jsme si to místo zamilovali. 

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one