Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Prosinec 2009

Prosinec 2009

Nastal čas odpočinku, vánoc a pohody. V teple rodinného krbu plánujeme příští sezónu. Letos byl rok velkých změn a tak je na čase trochu přibrzdit, odpočívat a setkat se s blízkými. Počasí nám zatím přeje, sněhu je poskrovnu a civilizace je dostupná. Ale nás to do světa nějak neláká. Těšíme se na ježíška a na klidný začátek Nového roku.

 

Listopad 2009

Listopad 2009

Je to právě rok, co jsme si pořídili naši chaloupku. Po sněhové nadílce v říjnu, svítí nyní sluníčko a je teplo. Dodělali jsme dřevo na zimu, zasadili česnek, zprovoznili solární elektrárnu a částečně uklidili polámané stromy po prvním sněhu. Kolem je podzim jak má být. Den se krátí, máme více času a tak se dokončují ještě malé dodělávky v domě.
Říjen 2009

Říjen 2009

Tak jako na mnoha jiných místech, tak i u nás zaklepale zima o měsíc dřiv. Vše pokryla půlmetrovou vrstvou sněhu. Pod tíhou se lámaly stromy a keře. Naše poslední prase "Jůlinka" chodila dokola a nechápavě chrochtala, co že jsme jí tam studeného nasypali. Snažili jsme se jí vysvětlit, že je to trénink na mrazák. Pohled na okolní krajinu se dal přirovnat k Ladovým obrázkům. Po kraji se rozhostil zvláštní klid. Chybí už jen vánoční stromek.
Září 2009

Září 2009

Máme za sebou šest měsíců života na samotě. Půl rok, který byl úplně odlišný od předešlých let. Ale nejspíše přesně takový jaký jsme si přáli. Bylo to nádherné léto, i když převážně pracovní. Devadesát procent letošních plánovaných úkolů jsme stihli . Terénní úpravy, solární tříkilovatová elektrárna, něco málo dřeva na zimu a mnoho drobných činností, které samy o sobě nejsou znatelné ale v celku tvoří domov. Také jsme se rozloučili s našim "vietnamským Paroubkem", který se z ohrady přesunul do mrazáku.  Dny se začínají krátit a příroda okolo nás se barví. Sluníčko hřeje, ale ve vzduchu již cítíte podzim. Je to nádherný pohled na okolní krajinu, která se každý den vybarvuje.
Srpen 2009

Srpen 2009

Husokačeny nám vyrostly a nastal čas řešit jejich "dobrovolnou eutanásii". Přípravu jsme brali zodpovědně. Po narkóze, operačních úkonech a po odpojení od přístrojů byly všechny dokonale připraveny k zachlazení. Jak konstatovali naši přátelé, kteří měli možnost vychutnat si ten okamžik se zelím a knedlíkem, "bylo to k sežrání"....
Červenec 2009

Červenec 2009

První terénní úpravy jsou hotovy. Plánované návštěvy a společenská setkání mohou být uskutečněny, Hlavně si s tátou taky trochu odpočineme, po těch náročných sedmi měsících usilovné práce. Ale jen na chvíli, jelikož ještě nemáme přichystáno dřevo na zimu.
P1060881.JPG
Začíná červen a aby toho nebylo mnoho, přibyly nám další hladové krky. Já, děvče z paneláku, to zkouším s chovem husokačen. Pořídila jsem si 8 kousků - Pondělí, Úterý, Středa, Čtvrtek, Pátek, Sobota, Neděle a Silvestr. Jména dostala podle dní kdy je sež........sníme.
Květen 2009

Květen 2009

Po nájezdu bagrů a následných deštích máme kolem domu tankodrom. Několik tater štěrku a pár kilo trávy by to mělo vyspravit. Výsledkem by měla být nová vlastní příjezdová cesta, stanové náměstíčko, a parkovací plochy pro náš autopark. Mašíci kynou, tráva roste a včelky se rojí. Naštěstí v neděli, kdy jsme doma. Lapený roj, usazený do úlu, rozšiřuje naši včelnici na dvoje včelstva.
Duben 2009

Duben 2009

Hned po nastěhování jsme si pořídili plánovaná prasátka. Proti plánu jsou jen tři. Kanec a dvě sviňky. Ale jinak se Paroubek, Julča a Helča mají k světu a doufáme, že s nich vyrostu pořádné svině.
Únor 2009

Únor 2009

Venku sněží a v chalupě se poprvé rozhořel oheň v krbu. Vypadá to jako romantika, ale opak je pravdou. Kluci makají na interiéru a venku každou půl hodinu připadne 10 cm sněhu. Dovoz materiálu a dělníků je někdy horor, ale i přes veškeré překážky se náš nový domov začíná rýsovat.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one