Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
PF Max 2011.jpg
Přejeme Vám všem to nej v Novém roce.
prosinec 2010

prosinec 2010

Milujeme prosinec a taky vánoce. Tyto dny jsou u nás v maminčině réžii, a to v klidu a pohodě. Náš domov voní vanilkou a venku je zima jak se patří. Jeden vánoční dárek jsme dostali již v tyto dny. Napadlo přes 30 cm sněhu a meteorologové slibují, že vydrží až do ježíška. Loni o vánocích jsme pořádali opékání špekáčků. Tímto zveme na podobnou akci naše právě čtoucí přátele i letos. Časovka ve sjezdu na čemkoliv od včelnice k potoku je připravena pro děti i pro dospělé. Na datu se ještě domluvíme. Grog zajištěn.
listopad 2010

listopad 2010

Už je to tady. První sníh a naši hoši už mažou lyže, seřizujou sáně a chystají boby a pekáče.
říjen 2010

říjen 2010

Tyto podzimní dny patří na samotě k těm nejkrásnějším. A každý z nich je jiný. Zatím co ve městech je inverze, tady svítí sluníčko již od rána. Příroda hraje všemi barvami a láká nás na procházky po okolí. Když se touláme po prosluněném lese a kolem nás proběhne stádo muflonů, uvědomujeme si důvody, proč zde rádi bydlíme. Žádná z těchto nezapomenutelných chvil se nedá koupit. Když jsme se přestěhovali, hned jsme si to tady zamilovali. A já musím říct, že každým dnem je moje láska k tomu to místu větší a větší. I když pro mne, děvče z města, ta změna byla opravdu veliká a ne jednoduchá. Přes to se každé ráno probouzím s úsměvem na tváři a láskou v srdci k tomu místu.
září 2010

září 2010

Chaloupka dřevem obložená, zima může přijít.
srpen 2010

srpen 2010

Občerstvení na konci světa. Pro znavené turisty, cyklisty, koňáky, i automobilové výletníky jsme zprovoznili občerstvovnu. Chlazené nápoje, teplé nápoje, něco k zakousnutí a pro mlsné jazýčky horké maliny, marlenku, nebo zázvorové pivo.
červenec 2010

červenec 2010

Ne,to není to pionýrský tábor. To jen opět přijeli odpočívat Slávkovi kolegové z velkoměsta. Deset dospělých a sedm dětí. Počasí přálo, pršet začalo až pátý den, ale to byla většina již zrekreovaná. Vařilo se na ohni, v kotlíku, na roštu i na rožni. A bledé děti ke spokojenosti rodičů jen tloustly.
červen 2010

červen 2010

Tak jsme se opět sešli. Slávkovi spolužáci, stejně tak jako v uplynulých letech, zavzpomínali na mládí. Letošní účast byla uspokojivá - deset kusů. Z toho celkem dva cyklisti.  Večer dopadl ke všeobecné spokojenosti. Bylo prokázáno, že maso na roštu, točené pivo a teplo táborového ohně opravdu podporuje dobrou náladu. Šest odvážných dokonce přespalo na různých místech našeho ranče. Nejspokojenější byl asi Petr Lanzik. Ráno se probudil v obležení dvou koček. K jeho škodě bohužel čtyřnohých.
15.květen 2010

15.květen 2010

Kvíz : "Najdi mne mezi plyšáky".  Jmenuji se Chico (čti "Čiko") a jsem novým členem domácnosti. Mám na starosti ostrahu objektu a přilehlých prostor. Přátelé mi říkají "brutální Čikita".  Prvních pět správně tipujících vyhrává pro svého oblíbeného plyšáka víkendový relaxační pobyt na "Ranči u dvou Baránků".
Květen 2010

Květen 2010

Nastal čas na jarní prohlídku včelstva a přípravu medníkových nádstavků. Teď je to jen na "děvčatech", aby je zdárně naplnily. I přes kosmické obleky, převzaté pravděpodobně z mise Apola 11, jsme dostali každý po jednom žihadle. Ale to ke včelaření samozřejmě patří.
duben 2010

duben 2010

Ranč u dvou baránků má bránu dokořán.   
březen 2010

březen 2010

Ze země už vyrážejí první stébla trávy. Raší jarní květy, na stromech se nalévají pupeny a do přírody se vrací život. Včelky si vzpoměly, jak chutná pyl a najednou je jich všude plno. Sluníčko hřeje a nás to také táhne ven. Začala stavba jezírka, příprava záhonů a jiné jarní práce. Je příjemné být venku v přirodě. Hučení potoka se mísí se zpěvem ptáků. Je to zvláštní pocit, který se vám line po těle a duši. Jsme tady právě rok a každý den tady je jiný a svým způsobem krásný.  
Únor 2010

Únor 2010

Venku je sníh a nás budí skřivani. Pranostika říká: " V únoru když skřivan zpívá, velká zima potom bývá". Nám to ale nevadí. Den se prodlužuje a večery na samotě jsou nádherné. Všude je zvláštní klid. V krbu krásně hoří polínka a chaloupka se plní útulným teplem. Letos jsme pořídili vietnamská prasátka dříve, jsou tři a jmenují se Paroubek, Topolánek a  Rath. Jsou to hoši šikovní a sníh jim nevadí.
leden 2010

leden 2010

"To mokré bílé svinstvo padá mi za límec,

už druhý měsíc v jednym kuse furt prosinec.

Večer to odhážu,namažu záda a ráno se vzbudím,

zas kurva padá.

Děcka majú zmrzlé kosti a sáňkujú už jenom z povinnosti.

Mrzne jak sviňa dvacet pod nulu,auto ani neškytne,

hrudky se dělaju v Mogulu."

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one